טיפים וטריקים לפייסבוק

מאת: עידו

במהלך הגלישה שלנו בפייסבוק, השיתוף והצ'יטוט עם החברים, אנו נתקלים בלא מעט שאלות. מאחר ולפייסבוק יש סה"כ כ-500 מיליון משתמשים, לא קיימת כתובת ספיציפית שאליה ניתן לפנות ולקבל תמיכה. מה עושים במקרה של באג או בעיה כלשהי? מסתבר שהאתר מציע מגוון של פתרונות שכוללים בדיקות ושליחה של דו"חות שגיאה להנהלת האתר (בדקנו- זה עובד!). במאמר הבא אציג מגוון של פתרונות לבעיות כפי שמוצגים בעמודי התמיכה בפייסבוק. למי שרוצה להיכנס ולסרוק לפתרונות בעמוד התמיכה, זו הכתובת.

אינטראקציה מול חברים באתר

הגדרות פרטיות

בנוסף, אמנם הפייסבוק הוא אתר שיתופי, אך יחד עם זאת, מאפשר לנו לסנן את התוכן שאנו מציגים לשאר החברים והמשתמשים באתר. לשם שינוי רמת הצפייה בתוכן שמשותף על ידינו או שמכיל אותנו (כמו תיוגים), ניתן לשנות את הגדרות הפרטיות. מדריך מלא לכך ניתן למצוא במצגת הגדרות הפרטיות שלנו.

פרט להגדרות הפרטיות באתר, פרטיותנו חשובה גם מחוצה לו. כברירת מחדל, כל הפרופילים נסרקים גם למנועי חיפוש, כך שמי שמחפש את שמנו,יוכל למצוא אותו ברוב המקרים ואפילו יחד עם תמונה הפרופיל שלנו. ניתן לבטל את אפשרות זו ע"י כניסה לעמוד הזה והסרת הסמן מהתיבה.

אינטראקציה עם חברים בעמוד החדשות

לאלו שאוהבים לשתף וגם לקרוא תכנים מחברים- חשוב לדעת: עמוד החדשות בפייסבוק מורכב מתכנים שמוזרמים אך ורק ממשתמשים שאיתם יש לנו את האינטרקציה הרבה ביותר. כדי לשלוט ממי לקבל תכנים בעמוד החדשות, נוכל לבצע את התהליך הבא:

1.בראש עמוד החדשות נלחץ על "Most Recent" ומיד לאחר מכן נרחיב את הרשימה:

2.לאחר בחירה ב-Edit Options תיפתח חלונית שתאפשר לנו לערוך את רשימת החברים המוצגים בעמוד החדשות או השארת המצב כפי שהוא:

חלוקת החברים לרשימות בצ'אט

מעוניינים להשתמש בצ'אט, אך לא רוצים שכולם יראו אתכם מחוברים? יש לכך פתרון. ניתן לחלק את רשימת החברים לתת רשימות והן תופענה בצ'אט,כשלנו תינתן האפשרות להתחבר או להתנתק לכל רשימה בנפרד. ראשית, לשם יצירת הרשימה, ניכנס לעמוד רשימת החברים.
בראש העמוד, נבחר ב-Create List:

בחלונית שתיפתח נוכל לבחור את שם הרשימה ואת החברים שיהיו בה:

לבסוף, נוכל לשלוט בסטטוס שלנו בצ'אט, דרך הרשימות:

צפייה בבקשות חברות וקבלת התראות על הפסקת חברות

רוצים לדעת מי הסיר אתכם מרשימת החברים ומתי? תוסף לדפדפן בשם Unfriend Finder יסייע לכם לקבל התראות בזמן אמת בדבר שינויים ברשימת החברים. במידה ושלחתם מספר בקשות חברות והן ממתינות לאישור מהצד השני, תוכלו לראות אותן גם כן ובאופן מרוכז. התוסף מתאים לכל הדפדפנים למעט אקספלורר, נכון לרגע כתיבת שורה זו.

מכירים טיפים וטריקים נוספים בפייסבוק? שתפו אותנו!

באגים בצ'אט

בפתרון בעיה בצ'אט, הפתרון ייעשה לפי סוג הבעיה. לכל באג בצ'אט קיים דו"ח שגיאות שונה:

טפסי השגיאות הינם פרטניים עפ"י הבעיה שצויינה- יש למלא מלל חופשי (באנגלית בלבד) בטפסים הרלוונטיים. את כולם יש לשלוח באמצעות כפתור האישור.

צפייה בעמודים ותכנים

תקלות נפוצות בעניין הן עמוד שמתקבל באופן חלקי או כלל לא. לשם פתרון בעיה כזו, מומלץ לשדרג את הדפדפן לגרסאתו האחרונה. בנוסף,יש לבצע איפוס לדפדפן.

ניתן לשדרג לגרסאות הדפדפן החדשות דרך הקישורים הבאים (אקספלורר 9 מתאים רק למערכות הפעלה ויסטה ומעלה):

Explorer 8
Explorer 9
Firefox 4
Chrome 10

במצב שבו אנו לא מצליחים לצפות בסרטונים באתר (מובנים בפייסבוק או מאתרים אחרים), מומלץ להתקין את הגרסא האחרונה של התקן הפלאש.


, , , , ,

מאת:

עידו - נציג שירות לקוחות ותמיכה בגיימרים. בעלים גאה של PS3 וחי את עולם קונסולות המשחק בכלל ומשחקי הרשת בפרט.

צור קשר עם הכותב

תגובה אחת לפוסט “טיפים וטריקים לפייסבוק”

  1. ilan כתב:

    Like! :)